Hanze Trophy 2026 – Zaterdag

Have fun, enjoy en play fairTijdens het Paasweekend wordt er gevoetbald op Sportpark de Siggels. Het Deense Aarslev Boldklub, heeft de grootste vlaggen meegenomen. Geel en zwart en met hun logo. Tijdens de openingsceremonie worden er dit jaar meer vlaggen gehesen dan andere jaren. Meer volksliederen gespeeld en mee geneuried dan andere jaren. Er doen teams mee uit Duitsland, Denemarken, Zweden, België, Frankrijk, Zwitserland, Engeland, Schotland, Noord-Ierland en natuurlijk Nederland. “Fudball for alle” staat er op een andere meegereisde vlag te lezen. Dat is precies waar het bij dit toernooi om gaat. Voetbal voor iedereen, een toernooi waarbij verschillende landen, verschillende culturen en verschillende speelstijlen tegen elkaar voetballen. “Have fun, enjoy en play fair,” zijn de afsluitende woorden van het officiële begin.

Voor de wedstrijd begint, zijn er een opa en oma van een speler die hun kleinzoon herkennen op het voetbalveld. Voor de wedstrijd begint is er een huddle, waarbij alle spelers in een kringetje staan. Voor de wedstrijd begint is er een SVI-speler die zijn opa en oma herkent aan de zijlijn. Noud geeft zijn opa en oma een high five. Het toernooi kan beginnen.

Voor aanvang van de wedstrijd, staan alle spelers van SVI U14 klaar op hun positie op het veld. Iedereen wacht geconcentreerd op het moment dat de scheidsrechter op zijn fluitje blaast om de wedstrijd te starten. De stilte voor de storm. De stilte die wordt doorbroken door de aanvoerder van SVI die 10, 20 of zelfs 30 keer “focus, focus, focus” denkt te moeten roepen tegen al zijn teamgenoten, die hierdoor hun focus verliezen. De wedstrijd begint.Maradonna, Messi en Meerveld.
Het hoogtepunt van de eerste helft is een nonchalant passje met buitenkant voet van de keeper van Ølstykke FC U14-2. Zo nonchalant als de Deense Keeper is, is het team van SVI blijkbaar niet. Langs de lijn roept de trainer dat zijn spelers meer rust moeten houden. De trainer met op de rug Plan B, ziet dat deze rust er niet komt en grijpt in met een driedubbele wissel. “Hopen dat jullie het verschil kunnen maken,” zegt hij tegen de wisselspelers. Hiermee is Plan B in werking gegaan. Het plan van vertrouwen (plan A), is ingewisseld voor het plan van hoop. Plan B zorgt niet voor meer rust, wel voor meer agressiviteit. Aan de zijlijn wordt druk gezet op de tegenstander met de bal. De bal wordt veroverd en de aanval begint. De aanval die de 1-0 inleidt.

Het hoogtepunt van de tweede helft is een Deense middenvelder. Hij heeft de bal op zijn eigen helft en begint aan een dribbel. Hij ziet de reis naar van Denemarken naar Zwolle als één groot avontuur, en zo dribbelt hij ook. Op weg naar vrijheid. Hij begint gewoon wat te dribbelen met de bal aan de voet. Have fun en enjoy werd er bij de opening gezegd en hij heeft geluisterd. Hij passeert één mannetje, en nog een mannetje. Hij dartelt. Hij rent over het veld. Steekt met de bal aan de voet de hele helft van de tegenstander over. Passeert ondertussen nog één of twee man. En komt dan oog in oog met de keeper. De Deense Maradonna, Messi of Meerveld scoort fenomenaal na een prachtige solo en brengt de stand op 1-1.Even rustig wakker worden
Het toernooi is nog maar net begonnen. Sommige ouders/toeschouwers zijn nog bezig met het vinden van een parkeerplekje. Andere ouders/toeschouwers wrijven nog even wat slaap uit hun ogen. “Kom op wakker worden!” roept de hoofdtrainer van vv Beekbergen U14 richting zijn spelers, die op het veld staan in de wedstrijd tegen Frederiksværk Fodbold Klub U14. “Hebben jullie gisterenavond gezopen ofzo?” roept de assistent-trainer van vv Beekbergen richting zijn spelers die op het veld staan.“We kunnen deze wedstrijd op zich best winnen, als we beginnen met inzet tonen,” zegt een van de wisselspelers. Maar zowel de spelers op het veld als de trainers langs de lijn zijn met hun hoofd niet helemaal bij de wedstrijd en al helemaal niet bezig met inzet tonen. De trainers zijn meer bezig met de verhalen van de afgelopen nacht, dan met de looplijnen van dit moment. Assistent-trainer: “Op een gegeven moment hoorde ik om 05.00 uur ’s nachts Gerard Joling-muziek door de kamers heen komen.” Hoofdtrainer (grappend): “de volgende keer neem ik een honkbalknuppel mee om ervoor te zorgen dat ze gaan slapen”.

Water en spons
Even later blijkt deze hoofdtrainer een voorbeeld te zijn van Fair Play. Wanneer een speler van de tegenstander geblesseerd raakt en al hinkend buiten het veld is gestapt is het de trainer van vv Beekbergen die snel hulp biedt. De man van de honkbalknuppel, is juist de man van de water en spons. Ondanks dat zijn assistent-trainers roepen dat hij dit niet moet doen. Want het is de tegenstander… Want de speler ligt buiten het veld… Want de wedstrijd gaat verder… Zelfs wanneer, tijdens de blessurebehandeling, ook een speler van vv Beekbergen geblesseerd raakt blijft de trainer van vv Beekbergen zich eerst bekommeren om de speler van Frederiksværk Fodbold Klub.VV Beekbergen verliest de wedstrijd met 0-1 na een eigen doelpunt. Ook het Zweedse Lilla Torg FF verliest hun openingswedstrijd met 0-1 na een ongelukkig eigen doelpunt.

Bij de wedstrijd tussen vv SJZ U17 en ZAC U17 valt meer te beleven. Het eerste hoogtepunt is een schitterende aanname met trucje van de leider van ZAC wanneer de bal ter hoogte van de dug-out buiten de lijnen gaat. Er klinkt applaus en gejoel vanuit de dug-out. “Ik deed dat speciaal voor jullie”. Het staat dan nog 0-0.Meesie, Meesie, Meesie!

Naast mij staan een paar mannen en vrouwen. Ze zijn van de fangroep van Mees of “Meesie”, de rechtermiddenvelder van SJZ. “Kom op Meesie!” klinkt het naast mij als de bal in de richting van Mees gaat, of als Mees aanzet voor een sprint, of een duel aan wil gaan, of zijn sokken optrekt. Meesie is zowel qua naam als uiterlijk een mix tussen Keesie (Kees Smit) en Messi. Meesie is de publiekslieveling. Het kan niet anders dan dat er in Zoeterwoude een heel grote fangroep bestaat van Meesie. Dat er fandagen zijn en dat er sjaaltjes worden verkocht van Meesie.

Meesie is ook een fijne naam om aan te moedigen. Alleen heeft Mees niet de dribbels van Messi, of de passes van Kees Smit. Hij krijgt sowieso niet vaak de bal eigenlijk. Misschien dat zijn medespelers nog niet weten hoe goed hij is. Maar dit kan ook aan de tegenstander liggen, die steeds beter begint te spelen. Na 11 minuten komt de Zwolse ploeg op voorsprong na een Messi-achtige dribbel van de linksbuiten, die de bal voorzet en ziet dat zijn pass een assist oplevert. Na 18 minuten komt ZAC op 2-0 en laat de doelpuntenmaker zijn signature celebration zien, een radslag gevolgd door een achterwaartse salto en een uitstekende landing met een moeilijkheidsgraad van 5.7.Een minuut later wordt het ook 3-0 voor ZAC en zien de ploeggenoten van Meesie het niet meer zitten. “Als we als zulke wijven blijven voetballen, ga ik naar huis.” Of “Het is gewoon niet leuk meer.” Maar de grootste verliezer van deze wedstrijd is de fanclub van Meesie. Hun Mees heeft deze wedstrijd niet kunnen laten zien hoe goed hij is. De mannen en vrouwen kunnen nu alleen maar fantaseren over hoe de signature celebration van Meesie eruit zou hebben gezien en hoe het zou klinken als heel sportpark De Siggels zijn naam zou scanderen na een doelpunt. Meesie! Meesie! Meesie!

SVI bij ESPN
Wie op de dag van de laatste speelronde van de Eredivisie zat te kijken naar ESPN, kon ze zo spotten. In het publiek zaten een aantal jongens in SVI-shirt op de voorste rij.

In de WhatsApp-groep van de leiders van de seniorenteams werd een appje gestuurd door Remco of er een team was dat wel een keer naar ESPN zou willen. SVI 3 heeft daarop gereageerd. SVI 3 is een vriendenteam, dat nog wel graag serieus voetbalt. Het begin van het seizoen verliep goed, maar helaas zijn ze in de 2e seizoenshelft door blessures etc. gezakt naar uiteindelijk de 8e plek. “Met ons team doen we eens in de zoveel tijd een teamuitje. Wij hebben een boetepot waarin wij geld opsparen om te gebruiken bij de teamuitjes.”

Nu mochten ze als team naar de studio van ESPN. Ze konden kiezen tussen een aantal data en aangeven of ze dan naar de ESPN Voetbalkantine wilden, of naar de ESPN Eretribune. “Uiteindelijk hebben wij gekozen voor de laatste speelronde, die uitgezonden werd door de ESPN Eretribune.

FOMO - Fear Of Missing Ontknoping.

Het is de laatste speelronde. Het is nog spannend wie er Europees voetbal haalt en onderin is het spannend of FC Volendam of Telstar in de Eredivisie blijft. Zoals altijd worden op de laatste speeldag alle wedstrijden tegelijkertijd gespeeld. Als warming-up van deze bomvolle voetbalmiddag is er bij het programma De Eretribune een voorbeschouwing, met diverse vaste analisten.  

Achter de analisten zaten de jongens van SVI 3. “Het was zeer interessant om dit een keer meegemaakt te hebben,” vertelt Guido Klijnstra. “Wij werden als team op de voorste rij geplaatst, wat direct opviel op de camera. Het was erg grappig om jezelf dan te zien op het scherm.” De sfeer was erg gezellig. Naast SVI waren er meerdere (vrienden)teams en ook een aantal supporters van clubs die een wedstrijd te spelen hadden.

FOTO – op de foto met Bram

De Eretribune werd gepresenteerd door Aletha Leidelmeijer en Wouter Bouwman. Analisten Bram van Polen, Ronald Waterreus, Karim El Ahmadi en Marciano Vink hadden samen met de presentatoren een gesprek over een aantal relevante onderwerpen. Glenn Helder zat achter het drumstel en begeleidde het publiek een beetje in de pauzes. Guido: “Voor ons was het leuk dat Bram van Polen een van de analisten was, omdat dat natuurlijk een bekende is van PEC Zwolle. Omdat wij zo dicht bij hen zaten konden we af en toe met ze praten. Achteraf hebben we nog een foto met Bram van Polen gemaakt met ons team.”

Tijdens de wedstrijden gingen de analisten naar hun eigen kamer en het publiek ging alle wedstrijden op het grote scherm kijken via het schakelprogramma. Ondertussen kon er een drankje bij de bar worden gehaald en werden er worstenbroodjes en borrelhapjes uitgedeeld. Mede dankzij SVI zat de sfeer er goed in, “bij ESPN vonden ze het erg leuk dat we in ons wedstrijdshirt kwamen en dat we als team voor gezelligheid zorgden. Het was grappig om appjes te krijgen van vrienden, familie en kennissen die ons gespot hadden. In totaal hebben we met zijn dertienen de uitzending bijgewoond.”

Team van de maand – JO10-3
Elke zaterdag is het druk op de velden, waar verschillende teams van v.v. SVI strijden en plezier maken. In deze rubriek hebben we elke maand aandacht voor een van de teams van v.v. SVI. Deze maand v.v. SVI JO10-3.

SVI JO10-3 is een jongens en meiden team: Lez, Sepp, Joas, Tieme, Seb, Mette en Faya.  

Een aantal van hen speelt al 2 jaar samen in een team. Helaas is Oscar na de winterstop doorgeschoven, maar valt maar wat graag in bij ons team. Hier zijn we heel blij mee! 
Bij de jeugd worden alle posities doorgewisseld. Dit hebben we dit jaar ook met de taken voor de ouders gedaan. Aanspreekpunt voor SVI, sleutels ballenhok en goaltjes, coach, spelbegeleider, fruit in de rust, schema maken met taken, rijden. 

Ook proberen we elk seizoen 2 activiteiten naast de voetbal te doen. Zo zijn ze een keer wezen discozwemmen en staat er een datumprikker uit voor een gezamenlijke afsluiting met de kinderen en ouders.   

Wist je dat:
 
- Er veel kinderen ook bij elkaar in de klas zitten.  
- Het volgens trainer Quin soms iets te gezellig is bij de training. Ze zijn heel vrolijk en enthousiast volgens hem, maar kletsen soms iets te veel.  
- Ze partijtje met het noemen van nummers hoeveel er tegen elkaar mogen het leukst vinden op de training.  
- De kinderen alles willen weten van hun trainer en veel belangstellende vragen stellen.  
- Quin er bij elke wedstrijd is, als hij zelf niet hoeft te voetballen.  
- Er twee linksbenige voetballers in ons team zitten: Tieme en Joas 
- Er twee meisjes in het team zitten: Mette en Faya. 
- Er twee dezelfde namen in ons team zijn: Seb en Sepp. Dit kan nog wel eens verwarring geven in de wedstrijd, dus mogen we Seb: Sebastiaan noemen.  
- Er elke wedstrijd tenminste één ouder van elk kind langs de lijn staat en vaak wel meer.  
- Er ook broertjes en zusjes fanatiek aanmoedigen en opa en oma’s ook worden verwelkomd.  Voorspelling: volgend jaar moeten we op half veld gaan voetballen. We hopen dat ons team bij elkaar blijft en het plezier voorop blijft staan.  

SVI JO16-1 Kampioen
SVI JO16-1 schrijft prachtig kampioensverhaal


Wat begon als een seizoen waarin vooral ontwikkeling centraal stond, eindigde op zaterdag 30 mei in een onvergetelijk kampioensfeest. SVI JO16-1 kroonde zich op overtuigende wijze tot kampioen en bekroonde daarmee een seizoen waarin het team, onder leiding van trainer Bas Langenkamp, enorme stappen heeft gezet.

Aan het begin van het seizoen lag de focus niet op het kampioenschap. Het team wilde beter worden, als spelers én als ploeg. Pas halverwege de competitie ontstond voorzichtig het besef dat er misschien wel meer mogelijk was. De resultaten werden steeds beter, het spel kreeg meer overtuiging en de jongens groeiden uit tot een hecht team dat voor elkaar door het vuur ging. Langzaam maar zeker kwam een onverwacht maar prachtig doel in zicht: het kampioenschap.

Toch bleef het spannend tot het allerlaatste moment. Drie wedstrijden voor het einde verloor SVI van de directe concurrent MSC uit Meppel, waardoor de voorsprong op de ranglijst slonk tot slechts één punt. Hierdoor groeiden de laatste twee wedstrijden van het seizoen uit tot ware finales.

De eerste van die twee finales werd gespeeld op eigen veld tegen VVOG Harderwijk. Het werd een wedstrijd die de aanwezige supporters niet snel zullen vergeten. SVI speelde uitstekend en kreeg volop kansen, maar de bal leek er maar niet in te willen. Toen VVOG ook nog taai weerstand bleef bieden, groeide de spanning met de minuut. Uiteindelijk viel in de absolute slotfase toch de bevrijdende 3-2. Een explosie van vreugde volgde, maar het kampioenschap was nog allerminst beslecht. MSC wist midweeks hun inhaalwedstrijd op overtuigende wijze te winnen en voerde de druk nogmaals maximaal op.

Daardoor draaide alles om de laatste speelronde tegen VIOS. De spelers leefden de hele week naar deze wedstrijd toe. Zelfs een speciale aankondigingsposter voor de ‘kampioenswedstrijd’ werd door de jongens zelf ontworpen. Met succes, want op zaterdag stroomde het sportpark vol met supporters die getuige wilden zijn van een mogelijk historisch moment.

Waar spanning vaak verlammend werkt, leek SVI er juist sterker van te worden. Vanaf het eerste fluitsignaal speelde de ploeg met volle overtuiging, discipline en concentratie. Het verschil in kwaliteit werd al snel zichtbaar en de doelpunten volgden elkaar in hoog tempo op. Uiteindelijk verscheen er een indrukwekkende 13-1 eindstand op het scorebord. Op dat moment was duidelijk: SVI JO16-1 was kampioen!

Na het laatste fluitsignaal volgde een ontlading die perfect paste bij de weg die het team had afgelegd. Het veld stroomde vol met supporters, fakkels werden ontstoken, blauwe rook trok over het sportpark en spelers, staf, ouders en supporters vierden samen een kampioenschap dat misschien niet vooraf was verwacht, maar des te mooier voelde.

Dit kampioenschap is het resultaat van een seizoen vol groei, plezier, inzet en teamgeest. Een prestatie van een groep jongens die als team steeds sterker werd en op het juiste moment boven zichzelf uitstak. Een seizoen om trots op te zijn en een kampioenschap dat nog lang herinnerd zal worden.

Voorwoord Flits juni 2026
Terugblik op de algemene ledenvergadering

Op 1 juni j.l. vond onze algemene ledenvergadering plaats, een belangrijk moment waarop we samen vooruitblikten op het nieuwe seizoen. Tijdens deze bijeenkomst is de begroting voor het seizoen 2026-2027 vastgesteld. Daarmee is een basis gelegd voor een toekomstbestendig verenigingsjaar.

Ook zijn de statuten in lijn gebracht met de modelovereenkomst van de KNVB. Over de statutenwijziging kon tijdens deze vergadering nog geen definitief besluit worden genomen, omdat er te weinig stemgerechtigde leden aanwezig waren. Daarom wordt op 23 juni een extra algemene ledenvergadering gehouden. Tijdens die bijeenkomst is het nodig dat twee derde van de aanwezige stemgerechtigde leden vóór de wijziging stemt, zodat deze daarna bij de notaris kan worden ingeschreven.

Waardering binnen de vereniging

Tijdens de vergadering werden bovendien enkele jubilarissen in het zonnetje gezet. Ook konden we Bennie Zijsveld van harte feliciteren met zijn benoeming als lid van verdienste en Geert Prins van harte feliciteren met zijn benoeming tot erelid van SVI. Een mooie en verdiende waardering voor hun jarenlange betrokkenheid en inzet voor onze vereniging.

Spannende slotfase van het seizoen

In de staart van de nacompetitie bleef het bovendien bijzonder spannend. Het 2e elftal zou op neutraal terrein de finalewedstrijd tegen WVF 2 moeten spelen. De winnaar van deze wedstrijd zou dan promoveren naar Hoofdklasse reserve. Maar omdat er een team zich heeft teruggetrokken betekent dit dat beide teams (SVI en WVF) promoveren, een buitengewoon knappe prestatie!

Uitnodiging familiedag

Op 27 juni staat onze familiedag gepland. U bent van harte uitgenodigd om samen met ons dit mooie seizoen feestelijk af te sluiten. Het is ieder jaar weer een prachtige gelegenheid om elkaar te ontmoeten en samen stil te staan bij alles wat onze vereniging zo bijzonder maakt.

Kampioenen!
SVI MO15-1 klaart de klus met klinkende 9-2 zege op Genemuiden!

Wat een dag, wat een wedstrijd, wat een kampioenen! Op 30 mei stond de beslissende wedstrijd op het programma voor SVI MO15-1 en de meiden hebben het meer dan waargemaakt. Met een verpletterende 9-2 overwinning op SC Genemuiden MO15-1 hebben zij op fantastische wijze het kampioenschap in de 2e klasse binnengesleept. Maar niet nadat ze het de afgelopen tijd nog best spannend maakten!

Pieken en dalen

De weg naar deze titel was er namelijk een met pieken en een paar dalen. De competitie begon ijzersterk met zeven overwinningen en één verliespartij in de eerste acht duels.

Daarna volgde echter een lastigere fase waarin in vijf wedstrijden vier keer gelijk werd gespeeld en één keer werd verloren, waardoor de spanning in de competitie volledig terugkeerde. Hierdoor werd deze laatste wedstrijd cruciaal.

Gelukkig kwam er afgelopen woensdag goed nieuws uit de competitie: doordat Hatto Heim verloor van IJVV, bleef alleen CSV als bedreiging over. Een gelijkspel was genoeg, maar onze meiden gingen natuurlijk vol voor de winst.

Kampioenswedstrijd

Vanaf het eerste fluitsignaal was de missie duidelijk. SVI vloog uit de startblokken en Rosalie opende ‘het bal’ met vier doelpunten in korte tijd, met na de 2-0 de eerste tegengoal van Genemuiden. Feline tekende voor de vijfde treffer, waarna Genemuiden via een penalty de 5-2 op het bord zette. Keepster Susanna, die sowieso weer heel goed keepte, zat in de goede hoek, maar kon de bal helaas net niet keren. Met deze stand gingen we de rust in.

Na de rust ging de stormloop onverminderd door en de aanvalslust was niet gestild. Het spel was zo nu en dan oogstrelend en ondanks dat de speelsters wat van positie wisselden, bleef de machine volop draaien. Via Amara, Salina, Evi en Lieke werd uiteindelijk de eindstand bepaald op 9-2.

Het was een lust voor het oog om te zien hoe het team door het veld bewoog. Er werden vele prachtige steekpasses verstuurd van achteruit en vanaf het middenveld. En ook verdedigend stond het als een huis. Zo lopen ze de gaten voor elkaar dicht en verrichten het vuile werk dat vaak onzichtbaar blijft, maar cruciaal is voor dit succes. En met Susanna als betrouwbare sluitpost, hebben ze de klus geklaard. Dit is mede te danken aan het werk van coaches Robert Jan en Remko; zij hebben een hecht collectief gesmeed waarin iedereen voor elkaar door het vuur gaat!

Extra Algemene Ledenvergadering dinsdag 23 juni 2026


Dinsdag 23 juni 2026

Aanvang 20.00 uur
Inloop vanaf 19.45 uur met koffie

        
Clubhuis ‘De Siggels’

IJsselcentraleweg 9, Zwolle

Hierbij nodigt het Algemeen Bestuur u uit voor de Extra Algemene Ledenvergadering op dinsdag 23 juni 2026. De Algemene Ledenvergadering zal plaatsvinden in het clubhuis van v.v. SVI. 
 
Agenda
1. Opening en vaststellen agenda
2. Ingekomen stukken
3. Mededelingen
4. Update statuten *
5. Benoeming kascommissieleden **
6. Sluiting

De oude statuten en de aangepaste concept-statuten zijn vanaf 10 juni op te vragen via abrands@vvsvi.nl.

In de ALV van 1 juni heeft dit agendapunt ook op de agenda gestaan. Maar om wijzigingen in de statuten door te mogen voeren moet, volgens de oude statuten, 20% van de stemgerechtigde leden aanwezig zijn bij de ALV en dan zal 2/3 voor moeten stemmen. Is er geen 20% van de stemgerechtigde leden aanwezig, dan kan er niet tot stemming worden overgegaan en zal er binnen 4 weken een extra ALV moeten komen om alsnog tot stemming over te kunnen gaan. Van de aanwezigen op deze extra ALV zal 2/3 voor moeten stemmen om de wijziging in de statuten door te kunnen voeren.

Vragen over de aangepaste concept statuten?
Dan ontvangen wij deze uiterlijk 19 juni per mail naar abrands@vvsvi.nl, zo kunnen wij de vragen in de ALV goed beantwoorden.

** In de ALV van 1 juni is de oproep gedaan voor 1 nieuw lid en een reservelid voor de kascommissie. Kandidaten zie zich beschikbaar willen stellen om deel te nemen in de kascommissie kunnen zich vóór 20 juni melden bij het Algemeen Bestuur, via abrands@vvsvi.nl.
Zijn er geen kandidaten die zich beschikbaar stellen dan zal dit agendapunt komen te vervallen.

Namens het Algemeen Bestuur van v.v. SVI,

Aafje Brands,
Secretaris